مشاور وزیر صنعت عنوان کرد: برگزاری این کنفرانس از جنس مشتری مداری است

رئیس اتحادیه شوفاژ و تهویه: خدمات پس از فروش زیر مجموعه حقوق شهروندی است
1 ژوئن, 2016
تصاویر هشتمین دوره کنفرانس
1 ژوئن, 2016

علی‌محمد گودرزی مشاور وزیر صنعت معدن و تجارت در این همایش با ابراز خرسندی از برگزاری مداوم این کنفرانس گفت: برگزاری این کنفرانس از جنس مشتری مداری است و من  بسیار خوشحالم که آقای امامی باز هم توانستند این کنفرانس را راه اندازی و اداره کنند. شاید تعداد شرکت های حاضر در این کنفرانس کم باشد اما کیفیت مهم تر است و این کنفرانس کیفیت را در خودش دارد.

 وی افزود: آنچه که در این سه سال همکاری با آقای نعمت‌زاده وزیر محترم صنعت ، معدن و تجارت بدست آورده ام به این نتیجه رسیده ام که آنچه در دانشگاه آموخته ایم بسیار متفاوت بوده با آنچه در این سه سال در کار اجرایی داشته ام. در حال حاضر اینقدر تجربه متفاوت کسب کرده ام که می خواهم بازنشسته شوم و بدنبال کارآفرینی بروم. چون یاد گرفته ام که چطور بازار را ببینم.  

مشاور وزیر صنعت با تاکید بر اینکه داشتن استراتژی در صنعت بسیار مفید است ،تصریح کرد: بعضی از دوستان بدنبال نوشتن استراتژی راهبردی بودند. باهیئت های مختلفی از کشورهای گوناگون با تمام مشکلات در این راستا ، جلسات متعدد داشتیم. در نهایت برای نگاه به آینده صنعت و بازار، سند استراتژی راهبردی تدوین شد.

علی‌محمد گودرزی گفت: در سیاست صنعتی و استراتژی راهبردی ، مسئله مشوق ها، ایجاد هولدینگ ها، انتخاب صنایع خوب و نگاه به WTO  از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما در فرایند توسعه قرار گرفته است ، گفت: رفتارهای سیاسی ما در توسعه صنعتی ما تاثیر زیادی دارد. ما در این سه سال در صنعت 51 درصد رشد داشته ایم و این در حالی است که هنوز ما در برندینگ کاری نکرده ایم. همانطور که می دانیم از 200 شرکت فراملیتی بالای 175 شرکت مربوط به 5 کشور در جهان می شوند. اما ما هنوز درخصوص برندسازی ناکام مانده ایم.

گودرزی با تاکید بر اینکه هم اکنون علائم رونق در اقتصاد کشور در حال نمایان شدن است، گفت: تاکنون 2/3 میلیارد جذب سرمایه داشته ایم و اتاق بازرگانی ایران خوب فعال شده است.

مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت تصریح کرد:ما مسئله خدمات پس از فروش را بیخودی پیچیده کرده ایم، اما مشتری ساده ترین رفتارها را نگاه می کند. اولین و ساده ترین  اصل در خدمات پس از فروش احترام است. مشتری متوجه می شود که ما به او نگاه می کنیم و یا به جیب او، بنابراین اولین نقطه توجه ما بر روی رفتار مصرف کننده است.

وی گفت: در حقوق و رفتارهای جدید به مسئولیت های اجتماعی توجه می شود. بطور مثال یکی از شرکت های نفتی قبل از عقد قرارداد با کشورهای عربی اول موزه جهان اسلام را راه اندازی کرد ، بعد سران اعراب را  دعوت می کند و در ذهن آنها این می ماند که این شرکت های نفتی به میراث ما احترام می گذارد. اگر علاقمند نیستیم که خوب زندگی کنیم.چه اصراری است که زندگی را جور دیگری ببینیم.

مشاور وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: من امیدوارم که که این کنفرانس تداوم داشته باشد . آرزو می کنم دولت ها هر روز کوچک تر شوند . اگر دولتی پس از 8 سال 10درصد کوچک شود بنابراین موفق بوده است. تفکر موضوع هر جامعه ای است که می خواهد رشد کند. بنابراین باید شیوه فکر کردنمان را در همه چیز عوض کنیم.

گودرزی گفت: توسعه پایدار یعنی داشتن حق انتخاب ، همه رفتارهای ما در شبکه های اجتماعی دیده می شود . پس باید مراقب باشیم  و رفتارهای مناسب داشته باشیم. ما همواره می خواهیم به سنت ها تکیه کنیم ، اما می توانیم با داشتن سنت هایمان در کنار مدرنیته زندگی خوبی داشته باشیم. یکی از مثال های خوب و کامل در این زمینه کشور مالزی است. آنها توانسته اند فرهنگ های مختلف را با مدرنیته درآمیزند و کشوری خوب و پیشرفته داشته باشند. 

گودرزی ادامه داد:  قطعا” سخت تر از جنگ نیست که بتوانیم رفتارهای حقوق شهروندی را اصلاح کنیم. ما باید به این مهم دست یابیم و این غیر ممکن نیست. البته بسیار خوشحالیم که در منطقه ای نا امن، امروز در این کشور امن زندگی می کنیم.

مشاور وزیر صنعت با تاکید بر اینکه هم اکنون علائم رونق در اقتصاد کشور در حال نمایان شدن است، گفت: امیدواریم بزودی بازنشستگان و پیشکسوتان جایشان را به جوانان و نخبگان بدهند و خوشحالیم از اینکه دوران نفت تمام شده است و دوران نخبگی فرا رسیده است. امروزه 50 درصد نقاط کلیدی دست نقاط کلیدی دست بازنشستگانی است که نمی خواهند دنیای جدید را درک کنند و تنها 25 درصد اکنون در دست جوانان است. در آینده ای بسیار نزدیک این آمارهای تغییر می کند و نخبگان کلیددار اصلی می شوند.